Startseite » Seositive ile Web Sitenizin SEO İhtiyacını Karşılayabilirsiniz
SEO Nedir?

Seositive ile Web Sitenizin SEO İhtiyacını Karşılayabilirsiniz

by haber-editoru

SEO, dijital ortamda markanızın bilinirliğini ve güvenilirliği artırmak için yapılan çalışmlardandır. Seositive ile SEO için detaylı bir hizmet alabilir ve markanız için daha iyi bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabilirsiniz. Neredeyse her şeyin dijitalleştiği bu çağda sizin de dijital pazarlama trendlerini yakalamanız ve uygulamanız sizin için çok iyi olacaktır.

Yaptığınız dijital pazarlama çalışmaları sayesinde web sitenizi daha çok tanıtmış olursunuz, daha fazla tanınan br internet sitesi de sizin makanızın da daha çok tanınmasını sağlar. Özellikle e-ticaret sitelerinde güvenilirlik ve marka bilinirliğinin artması direkt şirketin yaptığı kar oranıyla da bağıntılı olacaktır.

SEO Nedir?

Search Engine Optimization yani kısaca SEO, Wweb sitelerinin kullanılan arama motoruna göre düzenlenerek daha üst sıralarda çıkmasını hedefleyen çalışmaların tümüdür. Türkçesi Arama Motoru Optimizasyonu olan SEO, şirketlerin dijital dünyada kendilerni daha iyi ifade edebilmeleri için çok önemli bir çalışmadır.

İyi yapılmış bir web sitesinin size katkıları:

  • Potansiyel müşterileri etkiler
  • Müşteriler ve kullanıcılara marka bilinirliği oluşturur
  • Markaya karşı olan güveni artırır
  • İlk sıralarda olacağı için hedef kitlenizin size ulaşması daha kolay olur

SEO’da ilk sıralarda çıkmanızı gerçek hayatta çok merkezi bir yerde konumlandırılmış bir kafe veya restoran gibi yorumlayabiliriz. Örneğin, Kadıköy’de bulunan bir kafeye giden insan sayısıyla Esenyurt’tabir kafenin müşteri sayısıyla kıyaslayabiliriz. Böyle düşünüldüğü zaman Google Ads gibi paralı reklamlarla üst sıralarda çıkmanız mümkün fakat bilinçli medya okuryazarları bu reklamların SEO sayesinde yapılmadığını bildikleri için sitenizi ziyaret etmeyebilirler.

İyi bir SEO desteği ile sizin sayfanızın da süreç içerisinde daha iyi bir konuma gelmesi ve yerini koruması mümkündür. Yanlış veya eksik yapılan SEO çalışmaları yüzünden web siteniz neredeyse kullanışsız hale gelebilir ve bu da sizin marka bilinirliğiniz ve güvenilirliğiniz için hiç iyi olmaz.

Seositive ile Nasıl Hizmetler Alabilirim?

Seositive internet siteniz için SEO hizmetleri alarak markanız için büyük bir avantaj yaratabilirsiniz.

  • SEO için blog yazıları
  • Doğru keywordleri kullanmanız için keyword analizi
  • Rakip ve sektöre uygun keyword seçilmesi
  • Keyword sıralama raporları
SEO Nedir?

SEO Nedir?

SEO için yapılması gereken çalışmalardır. Günlük veya haftalık olarak hazırlanan keyword sıralama raporlarına bakarak SEO hizmetinizin nasıl bir ilerleme kaydettiğini tespit edebilirsiniz.

Haftalık, aylık veya günlük olarak hazırlanan SEO raporlarınızı takip ederek de nasıl bir gelişme yaşadığınızı kontrol edebilirsiniz. SEMrush ve Ahrefs gibi SEO toolarıyla ilgili bilgi almanız da isizn için iyi olacaktır. Size gönderilen raporlarda neyin ne olduğunu bilmeniz bu raporları analiz etmenizde size kolaylık sağlayacaktır.

Dijital pazarlamayla uğraşan herkesin kendini gelirştimek isteyen herkesin SEO ile tanışması ve detaylı eğitimler alması gerekmektedir. Dijital pazarlama yaparken, geleneksel pazarlamaya göre farklı olarak yaptığınız çalışmaların sonucunu daha hızlı bir şekilde nicel olarak görebiliyorsunuz. Yaptığınız pazar araştırmalarındaki hedef kitlenizin yaptığı bilgileri Google Analytics gibi toollar ile kontrol edebilirsiniz.

Yapılan araştırmalar ve çalışmalar sonucunda internet siteniz istediğiniz konuma gelmeye başladıkça sizin de iş motivasyonunuz artacak ve markanıza karşı güveniniz de artacaktır. Doğru seçilen keywordler ve hazırlanan içerikler sayesinde Goozle gibi arama motorlarında daha üst sıralarda çıkacağınız için sitenizi ziyaret eden kişi sayısı da artacaktır.

Doğru hazırlanan içerikler, sitenizi ziyaret eden kişilerin istediği bilgilere ulaşmasına yardımcı olacağı için sitede daha fazla vakit geçirirler. Bu da domain authority gibi değerlerinizde olumlu etkiler bırakır. Sitenizin değerlerinin ve puanlarının yüksek olması arama motoru tarafından da desteklenen bir site olmanıza katkı sağlar.

 

Related Posts

Leave a Comment