Startseite » Moneye İle Etkili Para Yönetimi Yolları Neler? Para Nasıl Biriktirilir?
moneye nedir

Moneye İle Etkili Para Yönetimi Yolları Neler? Para Nasıl Biriktirilir?

by haber-editoru

Para biriktirmek, birikim yapmak günümüzün en önemli şeylerinden biridir. Kişinin geleceğini güvence altına alması, istediklerini ve ihtiyaç duyduklarını rahatça satın alabilmesi ve harcamaları üzerinde kontrol sahibi olması için etkili bir para yönetimi gerekmektedir. Moneye; size bu süreçte yardımcı olacak etkili bir kişisel finans danışmanıdır. Peki Moneye nedir, bu kuruluşun felsefesi neye dayanır?

Moneye Nedir?

Özlem Denizmen’in liderlik ettiği bir kuruluş olan Moneye, finansal okuryazarlılığının artmasına, daha doğru seçimler yapmanıza yardımcı olur. Harcamalarınızı takip edebileceğiniz, hedeflerini belirleyecebileceğiniz ve harcama limiti oluşturabileceğiniz Moneye ile paranızı daha etkili bir şekilde yönetmeyi öğrenebilirsiniz. Moneye, borç stresinden ve yatırım endişesinden kurtularak daha sağlıklı karar almanızı sağlar.

Moneye Felsefesi Nedir, Nasıl Çalışır?

2010’dan beri faaliyet gösteren Para Durumu platformu tarafından tasarlanan bu uygulama öncelikle hedefinizi belirlemenizi sağlar. Bu üründe yer alan danışma kurulunu ise global şirketlerin yöneticiler oluşturur. Para biriktirme, borçlarınızı ödeme veya yatırım yapma gibi amaçlarınız olabilir. Hedefinizi belirlemek, hangi harcamalardan kısmanız ve nasıl bir para yönetimi izlemeniz gerektiğini belirlemenize yardımcı olur.

Bu uygulamada yer alan harcama kategorisi, aylık nelere ne kadar harcadığınızı görmenize ve bunu belirli bir limit dahilinde yapmanızı hedefler. Kıyafet, dışarıda yemek, kültürel aktivite gibi farklı harcamama türlerini belirleyebilir, o ay ne kadar harcama yapabileceğinizi görebilirsiniz. Gündelik yaşamda büyük para masrafı olan bazı unsurları somut bir şekilde uygulamada görmek, harcamalarınızı belirlemeniz konusunda size yardımcı olur.

para yönetimi

Moneye ile Para Yönetimi

Eski alışkanlıkları bırakmak, kimi zaman fazla para harcamadan ödün vermek size zor gelebilir. Tüm bu süreçte kendinizi kimi zaman yalnız hissettiğiniz anlar olabilir. Bu yalnızlık anlarında dışarı çıkıp kendinizi şımartacak bir kıyafet almak veya kendinize lezzetli bir yemek ısmarlamak sizi anlık rahatlatsa da amacınızdan şaşmış olmanız sizi mutsuz edecektir.

Harcama kategorilerinizi inceleyen ve size daha sağlıklı öneriler sunan Moneye ekibi ile kendinizi yalnız hissetmezsiniz. Yapmış olduğunuz harcamaları takip eden, buna uygun bir plan çizen ve bu planı çizerken günlük rutinlerinizi ve alışkanlıklarınızı size danışan bir uygulama ile hayallerinize hızlı bir şekilde kavuşabilirsiniz.

Para uzmanı ile yapacağınız 15 dakikalık bir görüşmede gider yönetimi, kredi yönetimi, kredi planlanması, yatırım araçları hakkında bilgilenme gibi pek çok farklı alanda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bir para biriktirme uygulaması olarak da nitelendirilebilen Moneye ile kendiniz için en doğru seçimleri yapabilir, alanında yetkin kişiler ile gerçekleştirebileceğiniz görüşmeler ile para yönetiminde başarıya ulaşabilirsiniz.

Siz para biriktirmek, harcamalarınızı kısmak ve etkili bir gelir gider yönetimi için neler yapıyorsunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşın!

Related Posts

Leave a Comment