Startseite » İstanbul’daki En İyi Boğaz Manzaralı Yemek Yerleri

İstanbul’daki En İyi Boğaz Manzaralı Yemek Yerleri

by haber-editoru

İstanbul’da Boğaza karşı yemek nerede yenilir? gibi birçok sorunun cevaplandığı bu yazımızda özellikle İstanbul en iyi yemek yerlerini ve detaylarını sizler için listeledik.

İstanbul’un en iyi yaşam alanlarından biri olan Galataport İstanbul’da birçok restoran ve kafe bulunmaktadır. Türk ve dünya mutfağından birçok eşsiz lezzetleri barındıran Galataport, İstanbul’un en çok tercih edilen yemek yerlerini bünyesinde barındırmaktadır.

İstanbul en iyi yemek yerleri

Açık alan da ve özellikle boğaza karşı kahvaltı ya da akşam yemeğinin tadını çıkarmak isteyenler için en doğru adres Galataport’dur. Özellikle alışveriş yaptıktan sonra Boğaz manzarası eşliğinde günün yorgunluğunu atmak için restoran ve kafeler de lezzetli yemeklerin tadına bakabilir ardından kahvenizi yudumlarken tarihi yarımada manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Galataport’a henüz gitmeyenler ve gitmek isteyenler için orada yer alan en iyi iki yemek yerlerini inceledik. Galataport’ta hem lezzetli yemekler yiyebileceğiniz hem de sevdiklerinizle birlikte vakit geçirebileceğiniz kahvaltı ve akşam yemeği mekanlarını listeledik.

Karaköy’deki en iyi kahvaltı mekanlarını ve akşam yemeği restoranlarını bulunduran Galataport’ta bulunan yemek yerlerinin detaylarına gelin birlikte bakalım.

Galataport Yeme – İçme Yerleri

Türk ve dünya mutfağından birçok restoran ve kafe bulabileceğiniz Galataport’ta, baklavadan pudinge, mantıdan kebaplara kadar Türk mutfağını deneyimleyebileceğiniz birçok restoran bulunmaktadır.  Damak zevkinize ve beslenme tercihlerinize göre seçim yapabileceğiniz birçok alternatif bulunmaktadır.

Galataportu ziyaret eden binlerce turist bulunmaktadır. Bu sayı her geçen gün artmaktadır. Ziyarette bulunan turistler sadece dünya mutfağını değil Türk mutfağı ile de Galataport’ta bulunan restoranlarda tanışabiliyorlar. Lezzetli pizzalardan doyurucu hamburgerlere, farklı içeceklerden hafif tatlılara kadar pek çok yiyecek ve içeceği sizlerde deneyimleme şansına sahip olabilirsiniz.  Ayrıca tüm bu deneyimleri deniz manzaralı bir alanda deneyimleyeceksiniz.

Galataport İstanbul Karaköy’e ve tarihi yarımadaya yakınlığı ile merkezi bir konumda yer almaktadır.   Kruvaziyer gemisi ile ziyarette bulunan turistler vakit kaybetmeden İstanbul’u ziyaret edebilir ve Galataport’ta vakit geçirebilirler.

Yeresel lezzetlerin yanında birçok dünya mutfağını da bünyesinde bulunduran Galataport’ta en çok tercih edilen yeme – içme yerlerinden biri The Populist Galataport’tur. Günün keyfini çıkarıp birbirinden lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak isterseniz ilk uğramanız gereken yerlerden birisi burasıdır.

Açık ve kapalı alanda hizmet veren The Populist Galataport’ta müzik eşliğinde boğaz manzarasını izleyebilirsiniz. The Populist Galataport, lezzetli yemekleri ve ilgili çalışanları ile ön plana çıkmaktadır. L5 blokta yer alan bu restorana mutlaka şans vermenizi öneririz.

Bir diğer en çok tercih edilen mekanlardan biri de Saltbae Galataport. Hamburger ve patates denilince akla ilk gelen yeme – içme alanlarından biri olan Saltbae’de birbirinden lezzetli hamburgerlerin tadını manzara eşliğinde çıkarabilirsiniz.

Galataport’a Ulaşım Nasıl Sağlanır?

İstanbul’da merkezi bir konumda olan Galataport’a ulaşım oldukça kolaydır. Hem Avrupa yakasında yaşayanlar hem de Asya yakasında yaşayanlar için birçok ulaşım alternatifi bulunmaktadır. Araçları ile gelecek olanlar için de 2400 araç kapasiteli otoparkı ile rahatlıkla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Toplu taşıma kullanmak isteyenler için T1 Kabataş – Bağcılar tramway hattı en doğru ve kolay ulaşım tercihi olacaktır. Tophane durağında inerek kolaylıkla Galataport’a ulaşım sağlayabilirsiniz. Asya yakası’ndan ulaşım sağlayan kişiler için Karaköy vapur iskelesi vardığınızda yürüme mesafesi ile ulaşım sağlayabilirsiniz.

Galataport’ta yer alan yemek yerlerinin ziyaretçiler tarafından en çok tercih edilmesinin sebepleri ise muhteşem boğaz manzarasına karşı lezzetli yemekleri tatmak ve aynı zamandan birçok aktivite yapabileceğiniz gastronomi, alışveriş ve kültür mahallesi olmasıdır.

Bu yazımızda İstanbul’da yer alan en iyi boğaz manzaralı restoranlara ve Galataport İstanbul’da bulunan restoranlara yer verdik. Sizlerde değerleri yorumlarınızı ve sorularınızı bizlerle paylaşabilirsiniz.

 

Leave a Comment