Startseite » Doğukan Dudaroğlu, Doğukan Dudaroğlu Kimdir, Doğukan Dudaroğlu Hakkında
Doğukan Dudaroğlu hakkında

Doğukan Dudaroğlu, Doğukan Dudaroğlu Kimdir, Doğukan Dudaroğlu Hakkında

by haber-editoru

EKU Genel Müdürü olan Doğukan Dudaroğlu hakkında bilgi almak için yazımızı okuyabilirsiniz. Doğukan Dudaroğlu, Eku firmasının Genel Müdürü ve aynı zaman da TAYSAD yönetimi kurulu ve TAİDER üyesidir. Çeşitli sektörlerde çalışmış olan Doğukan Dudaroğlu 1985 yılında İstanbul’da doğmuştur. Koç Lisesi’nden 2003 senesinde mezun olduktan sonra üniversite okumak için İngiltere’ye gitmiştir.

Takvimler 2007’yi gösterdiğinde İngiltere Reading Üniversitesi, Ekonomi (BSc) bölümünden mezun olduktan sonra kariyer basamaklarını hızla çıkmıştır.

Doğukan Dudaroğlu Kariyer Serüveni

Kendisi şu an EKU Fren Döküm San. A.Ş.’de Genel Müdürlük görevinde olsa da geçmiş senelerde çeşitli özel sermaye fonlarının kurulum ve yönetim aşamalarında yer almıştır. Garanti Yatırım’ın  Cerberus Capital Management L.P. ortaklığında kurulmuş olan 400 milyon dolarlık Özel Sermaye Fonu (Private Equity) ve Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) ile kurulan 150 milyon dolarlık özel sermaye fonu bunlara örnek olarak gösterilebilir.

Otomotiv, gayrimenkul, enerji ve üretim gibi birçok farklı sektörde çalışma fırsatı bulan Doğukan Dudaroğlu, potansiyel şirketlere yatırım yapılmasında görev alarak üretimi desteklemiştir.  Mey İçki’nin İngiliz Diageo Plc’ye gerçekleştirdiği 2.1 milyar dolarlık satışına da stratejik danışmanlık yapmıştır.

Doğukan Dudaroğlu

Doğukan Dudaroğlu

EKU Hakkında

1962 senesinden bu yana sektörde bulunan Eku, ilk olarak Karabük’te dünyanın önde gelen firmalarına kampana fren balatası üretimi ile iş dünyasına adım atmıştır. Uzun yıllardır sektörde olmanın verdiği tecrübe ile ilerleyen firma; günümüzde Avrupa’nın önde gelen üretim merkezlerinden biri haline gelmiştir.

Sadece Avrupa’ya değil Amerika’ya ihracatı sürdüren Eku, inovasyonu önemseyerek Ar-Ge yatırımları ile ilerlemeye özen gösterir. Dünya’da Çevre Ödülü alan ilk dökümhane olma özelliğini gösteren EKU;  fren balata üretimi çevreye duyarlı ve yüksek teknoloji içeren ürünleri ile hayatlarımıza dokunmaya devam ediyor. Düşük enerji tüketimi ve düşük emisyonu hedefleyen marka üretimi gerçekleştirirken çevreye zarar vermemeye dikkat ediyor.

EKU bünyesinde bulunan ürün grupları ise şu şekilde sıralanabilir;

  • Fren Grubu
  • Havalı Fren Grubu
  • Motor Grubu
  • Sensör Grubu
  • Şanzıman Grubu
  • Treyler Grubu

Dökümhane, talaşlı imalat tesisi ile kaliteli disk balata modellerini Ar-Ge ve mühendislik alanlarında üretim gerçekleştiren EKU’nun genel müdürlük görevini daha önce de söylediğimiz üzere Doğukan Dudaroğlu üstlenmiştir.

Bu yazımızda sizlere Doğukan Dudaroğlu kimdir, Doğukan Dudaroğlu kariyer süreci ve EKU hakkında çeşitli bilgiler vermeyi amaçladık. Daha fazla bilgi almak için sayfamızı sık sık ziyaret etmeyi unutmayın!

Related Posts

Leave a Comment